سقوط سهام بانک ها

سهام بانک‌ها در آستانه بحرانی جهانی سقوط میکنند.

سهام و اوراق قرضه بانک های UBS و Credit Suisse پس از اینکه موسسه UBS تصاحب Credit Suisse را امضا کرد، سقوط کرد.

این معامله از جمله آخرین اقدامات دولت ها برای مقابله با بحران بانکی و بازگرداندن اعتماد عمومی به بخش آسیب پذیر بانکی بود.

در قراردادی که توسط تنظیم‌کنندگان سوئیسی طرح ریزی شده است، شرکت UBS که یک شرکت سرمایه‌گذاری بین‌المللی بزرگ با چندین هزار کارمند در سرتاسر جهان است موظف به پرداخت 3 میلیارد فرانک سوئیس برای دریافت امتیاز 167 ساله بانک Credit Suisse شد تا با این اقدام به کنترل و خروج این بانک از بحران کمک شود، همچنین UBS متعهد به پرداخت ضرر تا سقف 5.4 میلیارد دلار شده است.

پس از این انتقال، سهام Credit Suisse در معاملات پیش گشایش بازار 62 درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین حد خود رسید و سهام UBS نیز به دلیل نگرانی ها از سرایت مشکلات Credit Suisse به UBS،
7.1 درصد کاهش داشت.

مشکلات در بخش بانکداری امریکا نیز ادامه دار شده است و سهام بانکها با وجود اقدامات چندین بانک بزرگ برای سپرده‎‌گذاری 30 میلیارد دلاری در First Republic Bank باز هم متاثر از جو روانی، تحت فشار قرار گرفته و کاهش پیدا کرده اند.
موسسه First Republic Bank که با مشکلات مشابه بانک های ورشکسته Silicon Valley و Sinature Bank دست و پنجه نرم میکند در روز یکشنبه با ادعای S&P Global مبنی بر اینکه ممکن است حتی با تزریق سپرده نیز مشکلات نقدینگی این بانک مرتفع نشود، کاهش شدیدی در رتبه اعتباری خود پیدا کرد.

بطور کلی بنظر میرسد در حال نظاره متولد شدن یک بحران جدی بانکی در سیستم بانکداری جهانی هستیم که بدبینی‌های زیادی را در معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی بوجود آورده است که عواقب آن روز به روز در حال گسترش است.

اسکرول به بالا

فعلی:

فارسی

بقیه زبان‌ها: