جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فهرست مطالب

برای آغاز مسیر ترید، پیشنهاد ما افتتاح حساب دمو و فعالیت بدون ریسک در بروکر ITB است.

بحران بانکی ایالات متحده امریکا محرکی برای صعود طلا

بحران بانکی ایالات متحده امریکا محرکی برای صعود طلا

قیمت طلا بطور متوالی برای سومین هفته به صعود خود ادامه میدهد که در هفته گذشته با جهش کم سابقه ای همه معامله‌گران را به شگفتی وا داشت چراکه بدون کمترین نشانه ای از حضور فروشنده توانست با 121 دلار رشد و پشت سر گذاشتن مقاومتهای مهمی همچون 1937.00 و 1960.00 در بالاتری عدد هفته یعنی 1988.00 بسته شود.

اما دلیل این رشد خیره‌کننده در اونس جهانی چیست؟

با شروع بحران بانکی در امریکا و تاثیرات جهانی آن، که با اعلام ورشکستگی بانک SVB در ابتدای هفته گذشته آغاز شد، بانک های مرکزی، ماشین های چاپ پول را مجددا روشن کرده و در حال تزریق نقدینگی به بازار برای جلوگیری از تشدید بحران بانکی هستند.

داده ها نشان میدهد که در طول هفته گذشته ، 600 میلیارد دلار توسط سه بانک مرکزی امریکا و اروپا و ژاپن به بازار تزریق شده است، همچنین دریچه تزریق اعتبارات کوتاه مدت به بانک ها توسط فدرال رزرو باز بوده و در هفته ای که گذشت، 150 میلیارد دلار نقدینگی کوتاه مدت به بانک ها تخصیص داده شده است تا با بحران پیش‌رو مقابله کنند.

توجه داشته باشید که در حال حاضر اونس جهانی طلا بر اساس سنتیمنت منفی ایجاد شده در مارکت، حرکت میکند و بدلیل عدم اطمینان فعالان بازار به چشم‌انداز اقتصادی، صحبت ها و اعلام حمایت های فدرال رزرو و دولت های اروپایی، شرایط ترس و ریسک گریزی بر مارکت حاکم شده است که با تشدید تقاضا در طلا روبرو هستیم.

این احساس نا امنی و عدم اطمینان باعث خروج هرچه بیشتر سرمایه ها از بانک‎‌ها توسط سپرده گذاران میشود که احتمال بروز ورشکستگی‌های بیشتر بین بانک ها را بشدت افزایش داده و عواقب گسترده‌تری را برای اقتصاد جهانی به همراه می‌آورد.

تا زمانی که این جو بر بازار حکم‌فرما باشد، طلا میتواند ارقام بسیار بالاتری را نیز به خود ببیند، بنابراین معامله‌گران در کمین فرصت هایی هستند که بتوانند طلا را هرچند جزئی اما در اعدادی پایین‌تر خریداری کرده و با این صعود همراه شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا

زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید