رمز‌ارزها در مدار صعود، بیت‌کوینِ ریسک‌گریز یا ریسک‌پذیر

آشفتگی در بخش بانکی و داده های تورمی بیش از حد انتظار بازار که در هفته گذشته منتشر شد و همچنین نا امیدی از فدرال رزرو امریکا برای کنترل شرایط باعث شد بیت‌کوین، بزرگترین دارایی دیجیتال با ایجاد سقف جدید در 28474.00 دلار که روز یکشنبه ایجاد شد به سطوحی برسد که از 9 ماه گذشته ( ژوئن 2022 ) تا بحال به خود ندیده بود.
اتریوم نیز در هفته گذشته با شکست و تثبیت بالای مقاومت 1710.00 دلار توانست سقفی در 1846.50 ایجاد کرده و رشد 17 درصدی را تجربه کند که بدنبال آن آلت‌کوین‌هایی مانند SOLANA و CARDANO نیز رشد‌های خوبی داشتند.
بطور کلی هفته گذشته را بواسطه شکست مقاومت‌های کلیدی‌ای که در رمز‌ارزها اتفاق افتاد میتوان هفته ای جهت ساز برای آنها در نظر گرفت.

معامله‌گران بازارهای مالی اخیرا سطوح بالایی از عدم اطمینان را تجربه میکنند بطوریکه در هفته گذشته شاهد نوسانات شدیدی در بازدهی اوراق‌قرضه 2 ساله ایالات متحده امریکا بودیم و شاخص نوسانات Cboe یا در اصطلاح ترس سنج که با نام VIX نیز شناخته میشود به بالای 30 رسید و شاخص S&P500 در روز جمعه 1.1 درصد ریزش داشت اما بیت‌کوین برخلاف سال گذشته واکنشی معکوس به ریسک های موجود نشان داده و صعودی قدرتمند را تجربه کرد، این رمز ارز از ابتدای سال 2023 نزدیک به 70 درصد رشد کرده است.
در سال گذشته بیت‌کوین شواهدی را از ریسک گریز بودن خود نشان میداد اما بنظر میرسد این نوع رفتار تغییر کرده و جای خود را به ریسک‌پذیری داده است بطوریکه سپرده‌گذاران بانکی بدلیل هرج‌ومرج در سیستم بانکی، با خروج پول‌های خود از بانک‌ها در حال تبدیل آن به انواع رمز‌ارزها بخصوص بیت‌کوین هستند و آن را بعنوان محافظی در برابر تورم و بحران‌های احتمالی میبینند که همین امر منجر به افزایش تقاضا و رشد‌های اخیر بیت‌کوین شده است.

اسکرول به بالا

فعلی:

فارسی

بقیه زبان‌ها: