جفت ارز: یورو / دلار آمریکا در فارکس

جفت ارز: یورو / دلار آمریکا

مقدمه

اگر شما به بازار ارز خارجی علاقمند هستید و فارکس و عملکرد آن را کمی مطالعه کرده‌اید، قطعا می ‌دانید که نرخ ارز جفت ارزهایی مانند یورو / دلار آمریکا اغلب تحت‌ تاثیر آنچه نرخ بهره ارز نامیده می‌ شود، قرار دارد. این نرخ‌ ها که توسط بانک‌ های مرکزی تنظیم می ‌شوند در واقع توسط معامله گران قبل از اتخاذ مواضع خود مورد مطالعه قرار گرفته ‌اند. در اینجا چند نکته برای تجزیه و تحلیل نرخ ارز یورو / دلار آمریکا وجود دارد.

تاریخچه یورو/ دلار آمریکا

قبل از ماه ژانویه ۲۰۰۰ و بنابراین قبل از معرفی یورو، یورو/ دلار آمریکا، ۱.۱۸. قیمت گذاری شد که به این معنی است که یک یورو به قیمت ۱.۱۸. دلار ارزش دارد. پس از معرفی این ارز دیجیتال واحد، ما ابتدا شاهد کاهش شدید قیمت در ماه مه سال ۲۰۰۰ بودیم که یورو را به زیر ۰.۸۳. دلار رساند. با این حال، از این لحظه، یورو در مقایسه با بحران ۲۰۰۸ متوقف نشده است. در حقیقت از ماه نوامبر همان سال مقدار یورو / دلار آمریکا در حقیقت حدود ۲۳ درصد کاهش یافت و به تدریج نقاط گم‌ شده خود را بهبود بخشید. اگر دلار به طور معمول توسط متخصصان و معامله گران، به عنوان پناه‌گاه امن شناخته شود، یورو به شیوه‌ای سیستماتیک رنج نمی برد، چرا که رویداد های کنونی اقتصادی و سیاسی بیش از همه به نفع آن عمل می ‌کنند. در حال حاضر، علی ‌رغم وضعیت دشوار در رابطه با بدهی برخی کشور ها در منطقه یورو، این ارز از سیاست افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا برخوردار است که آن را یک دارایی بسیار محبوب برای سرمایه گذاران می ‌سازد.

کدام سازمان ها نرخ های یورو/ دلار آمریکا را تعیین و تنظیم می کنند؟

بنابراین بانک ‌های مرکزی هستند که نرخ‌ های بهره ارزی را تنظیم و به روز می‌ کنند. برای یورو، بانک مرکزی اروپا یا ECB است که مسئول آن است در حالی که برای دلار، فدرال رزرو یا FED است که با آن سروکار دارد.

این نرخ بهره به طور هفتگی در تقویم اقتصادی منتشر می ‌شود.

چرا نرخ های بهره بر یورو/ دلار آمریکا تاثیر می گذارند؟

نرخ های بهره ارز، یک سود اضافی بالقوه برای معامله گری است که صاحب آن ارز است و می خواهد آن را مجددا بفروشد. بنابراین هر چه نرخ ارز بالاتر باشد، این ارز بیشتر فرصت دارد تا سرمایه گذارانی را جذب کند که فرصت بازده بیشتری دارند.بنابراین لازم است که انتشار این نرخ‌ های بهره و تکامل آن ‌ها در طول زمان برای تجزیه و تحلیل مسیر جفت ارز یورو/ دلار آمریکا را دنبال کنیم و بدانیم که در کدام جهت بهتر است با آن برخورد شود و یا در کدام مسیر شانس بیشتری برای روند تکامل وجود دارد.

تحلیل فاندامنتال

به منظور موثر بودن اظهارنامه ‌های مالی موقعیت یورو/ دلار آمریکا، شما باید از یک آنالیز تکنیکال و فاندامنتال در همان زمان استفاده کنید. در مورد تجزیه و تحلیل فاندامنتال برخی توصیه ‌هایی را ارائه می‌کنیم که برای شما بسیار مفید خواهد بود. می‌توانید مقاله “انواع نمودار در تحلیل تکنیکال” را نیز مطالعه کنید. قیمت یورو/ دلار آمریکا بخشی از نرخ ‌های ارز رایج بسیاری از جفت ارز های خارجی است که می ‌تواند با این واقعیت توضیح داده شود که این جفت ارز، دو اقتصاد بزرگ را در جهان به هم متصل می‌ کنند که اقتصاد منطقه یورو و ایالات‌متحده است. چیزی بیش از یک شاخص ساده نرخ ارز بین دو ارز، یورو/ دلار آمریکا نیز شاخص عالی سلامت اقتصادی این دو منطقه جغرافیایی است. علاوه بر این و در جهت مخالف، ارزش یورو/ دلار آمریکا، تاثیر مهمی بر رشد این دو منطقه دارد.

همچنین درک این نکته مهم است که بازیکنان اصلی که بر بازار ارز خارجی و بنابراین بر قیمت یورو/ دلار آمریکا می اندیشند، شرکت ‌هایی هستند که از خرید ارز های خارجی در بهترین نرخ ارز ممکن برای تامین مالی معاملات بین ‌المللی خود استفاده می ‌کنند. به عنوان مثال، شرکت ‌های اروپایی که برای کاهش هزینه ها مجبور به خرید محصولاتی در ایالات‌متحده هستند، در صورتی که قیمت آن‌ها جذاب باشد، دلار خریداری می کنند. بدیهی است که این شرکت‌ها در جهت مخالف کار می ‌کنند چون این شرکت ‌ها همیشه در فارکس، ارز هایی می فروشند تا سود شعب خارجی خود و یا پرداخت ها از مشتریان خارجی خود را بهبود بخشند. برای اطمینان از اینکه آن ‌ها بیش‌ترین نرخ ارز را بدست می ‌آورند و در نتیجه اقتصاد را درک می‌کنند یا سود قابل‌ توجهی کسب می کنند، این شرکت ‌های بزرگ از خدمات متخصصان کارگزاری مالی که اغلب بانک ‌ها هستند، استفاده می‌ کنند که این عملیات را در فارکس در محل خود انجام می ‌دهند.

جفت ارز: یورو / دلار آمریکا تحلیل فاندامنتال

به این منظور، نهاد های مالی، تحلیلگران متخصص در بازار ارز خارجی را استخدام می ‌کنند که قادر به پیش ‌بینی بهتر تحول نرخ‌ های ارز بین آن ‌ها هستند. بنابراین آن ‌ها می‌توانند به مشتریان خود مشاوره دهند و سطح ریسکی که این نوع معامله نشان می ‌دهد را کاهش دهند. بدیهی است که به عنوان سرمایه گذاران مستقل، شما همان ظرفیت تحلیلی را در بانک ‌ها دارید وقتی که عوامل اساسی که بیش‌ترین میزان تاثیر را بر روی یورو/ دلار آمریکا دارند را بدانید که در اینجا مهم‌ترین چیز هستند.اول از همه، شما باید به طور منطقی شرایط ژئوپلیتیکی مربوط به این دو ارز، یعنی یورو و دلار آمریکا را دقیقا دنبال کنید. مشخص است که زمانی که وضعیت بین ایالات‌متحده و منطقه یورو یا سایر نقاط جهان آشفته و ناپایدار باشد، معمولا یورو بهای آن را می‌پردازد، همان طور که به تازگی به دلیل بحرانی که در اوکراین رخ داده ‌است، ارز روسیه یعنی روبل کاهش قیمت پیدا کرد و همچنین یورو در برابر دلار آمریکا افت قیمت داشت.

عنصر دوم به عنوان یک اولویت در تحلیل فاندامنتال یورو/ دلار آمریکا، مربوط به سیاست پولی است که توسط بانک ‌های مرکزی بزرگ انجام می‌ شود. یادآوری می کنیم که در این مورد ما در مورد بانک مرکزی اروپا (ECB) برای یورو و فدرال رزرو (FED) صحبت می‌کنیم. در واقع، این بانک ‌های مرکزی بزرگ قدرت فعال کردن سیاست‌ های پولی خاص برای سوق دادن به رشد اقتصادی کشورهایشان یا گروهی از کشورها و یا مقابله با یک بحران اقتصادی را دارند.برای رسیدن به این هدف، آن ‌ها به طور خاص سلاح مخوفی دارند: نرخ بهره. افت نرخ بهره در واقع منجر به شرایط وام ‌دهی ساده‌تر می‌شود که به طور منطقی منجر به کاهش قیمت ارز درگیر خواهد شد.

جفت ارز: یورو / دلار آمریکا تحلیل فارکس

تحلیل تکنیکال

حالا که می ‌دانید چگونه باید یک تحلیل فاندامنتال منسجم از دوره یورو/ دلار آمریکا را انجام دهید قطعا باید یاد بگیرید که یک تحلیل تکنیکال با کیفیت و خوب تهیه کنید. در حقیقت، حتی اگر زمینه ژئوپلیتیکی و اقتصادی تاثیر زیادی بر این جفت ارز داشته باشد، پدیده معکوس نیز به وضوح قابل ‌مشاهده است.بنابراین، یک ارز ضعیف، تاثیر مستقیمی بر حمایت از صادرات از یک کشور به کشور دیگر و در عین حال کنترل واردات و مصرف داخلی خواهد داشت. از سوی دیگر، یک ارز قوی، تاثیر حمایت از قدرت خرید و واردات در کشور را خواهد داشت در حالی که صادرات، کم ‌تر رقابتی و جالب خواهد بود. با این حال، لازم نیست وارد جزئیات این نوع از تجزیه و تحلیل بازار برای پیش‌ بینی تغییرات در نرخ یورو / دلار آمریکا شد، چرا که نمودار های بازار سهام به تجسم کردن احتمالات موجود کمک می ‌کنند.

به منظور استفاده صحیح از تجزیه و تحلیل تکنیکال در مورد یورو/ دلار آمریکا، اول از همه باید یاد بگیریم که گرایش ‌های در حال پیشرفت با حرکات فروش یا خرید را درک کنیم، عملیاتی که نیاز به توجه به انتخاب افق خاص خود دارد که می ‌تواند چند دقیقه یا بیشتر طول بکشد، چرا که امکان تجزیه و تحلیل این گرایش ‌ها در طول چندین سال وجود دارد.

جفت ارز: یورو / دلار آمریکا تحلیل تکنیکال

هر چه شاخص‌ های تکنیکال بیشتری به طور همزمان استفاده شوند، شانس بیشتری در ایجاد پیش‌بینی‌های کیفی در مورد تغییرات آینده یورو/ دلار آمریکا وجود دارد. داشتن یک جفت ارز که از نوسانات بسیار قوی برخوردار است، احتمالات سرمایه‌گذاری زیاد اما گاهی ریسک دار هستند. به همین دلیل، مقایسه نتایج بدست ‌آمده با تحلیل تکنیکال فرد با سیگنال‌ های ناشی از تحلیل بنیادی مهم است.

کدام استراتژی باید مورد استفاده قرار گیرد تا یورو/ دلار آمریکا معامله شود؟

اکنون که بهترین تکنیک‌ ها برای تحلیل قیمت سهام یورو/ دلار آمریکا را می‌دانید، قطعا از خودتان بپرسید که کدام استراتژی‌ ها برای تجارت این جفت ارز مورد استفاده قرار می گیرد، یا اگر می‌ خواهید از مزایای تجارت طولانی ‌مدت و بلند مدت این جفت آگاه باشید. ما اول از همه به شما یادآوری می ‌کنیم که جفت ارز یورو/ دلار آمریکا، نوسانات بسیار قابل ‌توجهی را نشان می ‌دهد که می‌تواند برای معامله گران با تجربه تر جالب باشد، اما سطح نسبتا مهمی از ریسک را نشان می‌ دهد و این به ویژه برای استراتژی ‌های کوتاه ‌مدت درست است. موسسات تخصصی از قبیل صندوق ‌های تامینی که بر روی مقدار یورو/ دلار آمریکا حساب می ‌کنند، اغلب اوقات در واحد های زمانی بزرگ کار می ‌کنند، بنابراین حداقل از چارت هفتگی یا روزانه استفاده می ‌کنند.

جفت ارز یورو دلار تحلیل فارکس

این تکنیک به آن‌ها اجازه می‌ دهد تا از اثرات منفی نوسان اجتناب کنند که می‌تواند چیز هایی را برای تجارت کوتاه‌مدت و متوسط پیچیده کند. بنابراین، اگر می‌خواهید سطح ریسک را کاهش دهید و به طور کلی از گرایش ‌های بنیادین که این جفت ارز پیشنهاد می‌کند، بهره ببرید، تجارت طولانی ‌مدت باید امتیاز ویژه‌ای داشته باشد. مزیت این نوع تجارت این است که براساس تحلیل تکنیکال است، اگر چه لازم است که مراقب اخبار اقتصادی باشیم که می ‌تواند بر این جفت ارز تاثیر بگذارد. با این حال، این استراتژی دارای مزیت نیاز به سرمایه‌گذاری قابل‌توجه با Stop orderها است که بسیار دور از قیمت اولیه برای جلوگیری از بسته شدن موقعیت خود در زیر حرکات کوچک هستند.

تجارت کوتاه‌ مدت نیز قابل‌تصور است، اما در این مورد ضروری است که بر گرایش های بنیادین تکیه نکند، بلکه بر حرکات کوچک متمرکز باشد. برای انجام این کار، فرد نباید بدون اینکه لزوما به هدف اصلی خود برای حفاظت از خود در بازار و از نوسانات بسیار قوی که می‌ تواند در هر لحظه، موجب از دست دادن پول شود، به سرعت از بستن مواضع خود دریغ کند. در این مورد اساسا بر نقاط محوری و پشتیبانی ها و مقاومت ‌های فنی تکیه دارد که به طور کلی نقاط ورودی خوب در بازار را نشان می‌دهند. اظهارات توسط بانک‌ های مرکزی همچنین می‌ تواند به عنوان نقطه شروع برای موقعیت ‌های فرد جالب باشد، به شرطی که نمودار ها یک حرکت را نشان دهند که مسیر مشابهی را دنبال می‌ کند. استراتژی مقیاس گذاری نیز روشی برای سرمایه‌گذاری در نرخ یورو / دلار آمریکا است.

تحلیل بازار جفت ارز یورو دلار

نکاتی برای تجارت یورو/ دلار آمریکا

تجزیه و تحلیل تدریجی قیمت جفت ارز یورو/ دلار آمریکا در بازار ارز خارجی قطعا نیازمند تحلیل فنی کیفیت است، بلکه یک آنالیز منسجم و کامل است که با نظارت بر برخی از داده ‌ها از تقویم اقتصادی انجام می ‌شود که می‌تواند بر تغییرات آن تاثیر بگذارد. در اینجا عناصر و شاخص‌ هایی که باید در این زمینه مورد مطالعه قرار گیرند، آورده شده ‌است. بدیهی است که ما باید از تحول نرخ‌ های بهره یورو و دلار آمریکا که توسط بانک ‌های مرکزی بزرگ دو حوزه یعنی بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی آمریکا تنظیم شده‌اند، مراقبت کنیم. به طور کلی، پی‌گیری هر ملاقات مهم از این دو نهاد و هر انتشار یا بیانیه رسمی صادر شده، خوب است. عوامل دیگری نیز در این مورد اقتصادی می ‌توانند بر قیمت یورو/ دلار آمریکا تاثیر بگذارند. بنابراین ما باید از همه آمار و شاخص‌ های اقتصاد کلان از جمله تولید ناخالص داخلی و تکامل آن و همچنین خرید قدرت، قیمت مصرف‌کننده و موارد دیگر منتشر شده استفاده کنیم.در نهایت، ما می ‌توانیم از تکامل شاخص بازار سهام اصلی این دو منطقه برای ارزیابی سلامت مالی آن‌ ها و تاثیر آن بر ارزهایشان استفاده کنیم.

معامله یورو دلار

یورو/ دلار آمریکا: ارزشمندترین جفت ارز از نگاه سرمایه گذاران

جفت ارز یورو/ دلار آمریکا قطعا یک جفت ارز ایده‌آل برای سرمایه ‌گذاری آنلاین در بازار ارز خارجی است. فورا شروع به اندیشیدن در مورد افزایش یا سقوط قیمت این جفت ارز و اجرای آنالیز و استراتژی در itbfx.com کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا