جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فهرست مطالب

برای آغاز مسیر ترید، پیشنهاد ما افتتاح حساب دمو و فعالیت بدون ریسک در بروکر ITB است.

معامله کردن با روش فیبوناچی

معامله کردن با روش فیبوناچی

ما در معاملات خود از نسبت‌های فیبوناچی به کرات استفاده می‌کنیم پس بهتر است درس امروز را به خوبی یاد بگیرید و آن را از غذای مادر هم بیشتر دوست داشته باشید. فیبوناچی مبحثی بسیار وسیع است و مطالعات فراوانی با اسامی عجیب و غریب بر اساس این سطوح وجود دارد اما در این درس، به دو نوع مهم و پرکاربرد آن می‌پردازیم: اصلاح و اکستنشن.

بیایید ابتدا با مرد فیبوناچی یعنی لئوناردو فیبوناچی آشنا شویم. نه؛ لئوناردو فیبوناچی یک آشپز معروف نیست. در واقع، او یک ریاضیدان ایتالیایی مشهور بوده است. او به کشفی عظیم و مهم رسید. لئوناردو مجموعه‌ی ساده‌ای از اعداد کشف کرد که تناسب طبیعی چیزها را در جهان توضیح می‌دهد. این نسبت‌ها از مجموعه اعداد زیر می‌آیند:

0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144,… این مجموعه اعداد با 0 شروع می‌شود که به دنبال آن 1 است و بعد، با اضافه کردن 0 به 1، عدد سوم به دست می‌آید. سپس با اضافه کردن عدد دوم و سوم، به 2 که عدد چهارم است می‌رسیم  و تا پایان به همین منوال جلو می‌رویم. بعد از چند عدد اول، اگر نسبت هر عدد و عدد بزرگتر (عدد بعدی) را در نظر بگیرید، به .618  می‌رسید. به عنوان مثال، 34 تقسیم بر 55 می‌شود: .618 اگر نسبت اعداد را یکی در میان در نظر بگیرید، به .382 می‌رسید. به عنوان مثال 34 تقسیم بر 82 می‌شود: 0.382 به این نسبت‌ها، گلدن مین یا میانگین طلایی می‌گویند. این‌ها نسبت‌هایی است که باید بدانید:

سطوح اصلاحی فیبوناچی

0.236, 0.382, 0.500, 0.618, 0.764

سطوح اکستنشن فیبوناچی

0, 0.382, 0.618, 1.000, 1.382, 1.618

واقعاً ضروری نیست بدانید که چگونه این همه عدد را محاسبه کنید. برنامه‌ی نموداری شما تمام کار را انجام می‌دهد. به علاوه، ماشین حساب‌های فیبوناچی می‌توانند با قدرت جادویی خود، تمام محاسبات شما را انجام دهند.با این حال، خوب است همیشه با نظریه‌ی پشت هر اندیکاتور آشنا باشید و آن‌ها را بهتر درک کنید.سطوح اصلاحی فیبوناچی روی این نظریه کار می‌کنند که بعد از یک حرکت قیمت بزرگ در یک جهت، قیمت اصلاح می‌شود یا قیمت تا حدی به سطحی که قبل از جهت اصلی بود، برمی‌گردد.

معامله‌گران از سطوح اصلاحی فیبوناچی به عنوان مناطق بالقوه‌ی پشتیبانی و مقاومت استفاده می‌کنند. از آن جایی که بسیاری از معامله‌گران به همین سطوح توجه می‌کنند و سفارش خرید یا فروش خود را برای ورود به معاملات و همچنین، دستور توقف خود را روی آن‌ها قرار می‌دهند، سطوح پشتیبانی و مقاومت پیشگویی‌های شخصی موفقی برای هر معامله‌گر هستند.معامله‌گران از سطوح اکستنشن فیبوناچی به عنوان سطح برداشت سود استفاده می‌کنند. خیلی از معامله‌گران برای سود بردن از خرید و فروش خود از به این سطوح توجه می‌کنند.

بیشتر نرم‌افزارهای نموداری شامل ابزارهای شناسایی سطوح اصلاحی فیبوناچی و سطوح اکستنشن فیبوناچی هستند. برای اعمال سطوح فیبوناچی در نمودارهای خود، باید نقاط Swing High  نوسان بالا و Swing Low نوسان پایین را شناسایی کنید.یک نوسان بالا شمعی است که دست‌کم دو بالای پایین‌تر در هر دو قسمت چپ و راست خود داشته باشد.یک نوسان پایین شمعی است که دست‌کم دو پایین بالاتر در هر دو سمت چپ و راست خود داشته باشد.

درس امروز را تا این جا یاد گرفتید؟ نگران نباشید؛ ما در درس‌های بعدی، سطوح اصلاحی فیبوناچی، سطوح اکستنشن و مهم‌تر از آن‌ها، نحوه‌ی سود بردن از سطوح فیبوناچی را به شما آموزش می‌دهیم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا

زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید