جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فهرست مطالب

برای آغاز مسیر ترید، پیشنهاد ما افتتاح حساب دمو و فعالیت بدون ریسک در بروکر ITB است.

پیشرفت دلار کانادا علی رغم افزایش در موارد ویروس کرونا

هفته گذشته دلار کانادا 1.45 درصد در برابر دلار رشد کرد و برای دومین هفته متوالی صعودی بود.
تاکنون 180179 مورد ویروس کرونا در کانادا گزارش شده است، در حالی که تعداد کشته ها 9608 نفر است. با توجه به افزایش اخیر موارد ویروس کرونا در مناطق خاص، محدودیت های جدیدی مانند محدود کردن ناهار خوری در رستوران ها و بارها و همچنین تعطیلی سالن های نمایش فیلم، سالن های ورزشی و کازینوها توسط دولت انتاریو اعمال شده است.
روز سه شنبه، آژانس ملی آمار کانادا گزارش داد که واردات در ماه آگوست 47.38 میلیون بوده است، این در حالی است که در ماه گذشته معادل 47.93 میلیارد بوده است. همچنین صادرات در ماه آگوست 44.93 میلیون بوده است و در ماه ژوئیه رقمی معادل 45.4 میلیارد بود. تجارت بین الملل کالا، که تراز تجاری کالاهای کانادایی را ثبت می کند (به استثنای خدمات)، 2.45- میلیارد دلار بود، یعنی بسیار کمتر از انتظار تحلیلگران که پیش بینی می کردند این رقم به 0.29- میلیارد برسد اما نسبت به ماه قبل که معادل 2.53- بود بهتر بود که باعث تقویت دلار کانادا شد. تراز تجاری نتیجه خالص صادرات (صادرات منهای واردات) یک جامعه اقتصادی است و مانده مثبت نشان‌دهنده صادرات بیشتر و مانده منفی نشان‌دهنده واردات بیشتر خواهد بود. افزایش صادرات با افزایش تقاضا برای ارز در کشور صادرکننده، رابطه مستقیمی دارد. چرا که کشور واردکننده کالا و خدمات، بایستی پول جاری کشور صادرکننده را خریداری کند. بنابراین هر چه صادرات افزایش یابد پول کشور صادرکننده تقویت می‌شود.
روز چهارشنبه، دانشکده تجارت ریچارد آیوی، شاخص مدیران خرید را برای ماه سپتامبر منتشر کرد که نشان دهنده گسترش آهسته بخش تجارت کانادا در 4 ماه گذشته است. روز پنجشنبه، شرکت وام و مسکن کانادا گزارش داد که پروژه های جدید ساخت و ساز مسکونی به 209000 (گزارش سالانه) کاهش یافته است که کمتر از آنچه بود که تحلیلگران در نظرسنجی انتظار داشتند چرا که آنها پیش بینی می کردند که به عدد 240000 برسد.
سخنگوی بانک کانادایی، تیف مکلم، روز پنجشنبه گفت که مطمئناً دولت کانادا با افزایش سطح بدهی عمومی از بیماری همه گیر خارج می شود. وی تأکید کرد که بدون اقدامات سیاست مالی و پولی که از ابتدای شیوع بیماری همه گیر کرونا انجام شده، ویرانی اقتصادی بیش از این می بود. وی در یک کنفرانس ویدئویی با یک گروه مدیریت ریسک مالی گفت: همان قدر که برای مهار نسبی این بحران به یک سیاست جسورانه نیاز بود، به طور حتم اقتصاد و سیستم مالی را در معرض خطر قرار می دهد. بدون اقدام مناسب برای سیاست های مالی و پولی، ویرانی های اقتصادی ناشی از ویروس کرونا می توانست بدتر از این باشد. مكلم همچنین اظهار داشت كه بهبودی كامل اقتصادی مدت زیادی طول می كشد در حالی كه از مردم می خواهد فاصله اجتماعی را برای جلوگیری از گسترش غیرقابل كنترل ویروس کرونا انجام دهند.

روز جمعه ، آژانس ملی آمار کانادا گزارش داد که نرخ بیکاری در سپتامبر به 9 درصد کاهش یافت، کمتر از آنچه تحلیلگران انتظار داشتند (معادل 9.7 درصد) کاهش یابد و کمتر از رقم ماه قبل که معادل 10.2 درصد بود که نشان کاهش بیکاری در کانادا بود که تاثیر مثبتی را در بازار کانادا گذاشت. نرخ مشارکت نیز پس از 64.6 درصد در ماه قبل و بیش از انتظارات تحلیلگران که پیش بینی می کردند 64.8 درصد باشد، 65 درصد بود. نرخ ﻣﺸﺎرﮐﺖ از مهم‌ترین ﺷﺎﺧﺺ‌ﻫﺎی ارزﯾﺎﺑﯽ ﺑﺎزار ﮐﺎر و اﻗﺘﺼﺎد ﯾﮏ ﮐﺸﻮر ﺑﻪ شمار ﻣﯽ‌آﯾﺪ. نرخ مشارکت اقتصادی ، عبارت است از نسبت جمعیت فعال (شاغل و بیکار) به جمعیت در سن کار. در واقع جمعیت فعال از جمع شاغلین و بیکاران (افراد جویای کار) به‌دست می‌آید و رشد آن نشان از افزایش شاغلان در کشور می باشد که تقویت ارز یک کشور را به دنبال دارد.
متوسط دستمزد ساعتی پس از ثبت نرخ 6 درصد در ماه گذشته، 5.43 درصد افزایش یافت. در حالی که تغییر خالص در استخدام برابر 378200 بود که بالاتر از رقم ماه قبل (245800) بود و بیش از انتظار تحلیلگران بود که پیش بینی می کردند در حدود 156600 باشد. افزایش متوسط دستمزد ساعتی، توان خرید عموم را افزایش می دهد و باعث گسترش چرخش پولی در کشور شده و تقویت ارز آن کشور را به همراه دارد. از سوی دیگر افزایش تعداد استخدامی ها، کاهش نرخ بیکاری و رشد چرخه اقتصادی را به همراه دارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا

زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید