بررسی جفت eurusd

بررسی جفت ارز یورو در برابر دلار آمریکا

در همین حال ، در ایالات متحده تمام توجهات معطوف به دونالد ترامپ است که در پایان هفته گذشته اعلام کرد که وی و همسرش ملانیا به “ویروس کرونا” مبتلا شده اند. دونالد ترامپ حتی نیاز داشت تا تحت مراقبت های ویژه در بیمارستان قرار گیرد، اگرچه وضعیت وی وخیم تلقی نمی شد. به دنبال آن اطلاعاتی در مورد ترامپ که تحت درمان با دارو های نسبتاً قوی قرار دارد، منتشر می شد که فقط برای بیماران با فرم بسیار شدید بیماری تجویز می شود. با این حال، وی روز گذشته به کاخ سفید بازگشت.

در همین حال، در ایالات متحده، تقریباً هر روز نظرسنجی ها ادامه می یابد. بزرگترین و معتبرترین نظرسنجی های آمریکایی ها نشان می دهد که دونالد ترامپ حدود 8-10٪ از جو بایدن عقب است. این بار نظرسنجی توسط خبرگزاری رویترز انجام شد و نتایج آن نشان داد که 51 درصد از آرا به نفع بایدن و 41 درصد آن به نفع ترامپ هست. همچنین، 55 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفتند که گفته های ترامپ را در رابطه با ویروس کرونا باور ندارند. بنابراین، خوش بینی رشد آراء برای ترامپ با رویکرد ویروس کرونا امری محال هست چرا که ترامپ از همان ابتدا اقدامات لازم را برای مقابله با ویروس کرونا انجام نداد و اظهارات وی مبنی بر اینکه “پیامدهای سقوط اقتصاد می تواند به مراتب ویرانگرتر از عواقب ویروس کرونا باشد” نشان می دهد که ترامپ بیشتر نگران اقتصاد کشور است تا زندگی و سلامت مردم. نهایتا، شخص ترامپ نیز به “ویروس کرونا” مبتلا شد و اکنون مشخص نیست که چه زمانی به طور کامل زمام امور را به دست خواهد گرفت. در همین حال، کمتر از یک ماه دیگر به انتخابات باقی مانده است. مطمئناً ترامپ در نظر داشت تا با برگزاری سخنرانی ها در ایالت ها و شهرهای ایالات متحده، فاصله خود را با رقیب حزب دموکرات خود کاهش دهد اما ابتلای او به ویروس کرونا باعث شد تا عدم اطمینان در رابطه با آینده سیاسی وی، افزایش یابد.

 

یورو احتمالا به رشد خود ادامه دهد زیرا دلایل زیادی برای این امر وجود دارد. امریکا با یک بحران جدی سیاسی روبرو است و حتی بخش اقتصادی و اپیدمیولوژیک نیز تحت الشعاع قرار داده است. سطح عدم اطمینان در مورد آینده این کشور و اقتصاد آن، بسیار فراتر از حد معمول رفته است. بنابراین، فعالان بازار به راحتی در خرید دلار حتی در بلند مدت ریسک نمی کنند.

مناظره انتخاباتی که اخیراً انجام شد، نشان داد که سطح نجابت و نزاکت هر دو نامزد ریاست جمهوری چیزی در حدود صفر است. دونالد ترامپ مدام سخن جو بایدن و مجری برنامه را قطع می کرد و این یک مناظره انتخاباتی در یک کشور جهان سوم نیست. ما در مورد کشوری صحبت می کنیم که بزرگترین اقتصاد جهان را دارد. با این حال، این واقعیت آمریکایی در سال 2020 است.

موضوع مهم دیگری که در آینده نزدیک ممکن است توجهات را معطوف خود کند انتصاب قاضی برای دیوان عالی کشور به جای روت گینسبورگ است. ترامپ در معرفی نامزد جدید خود برای این سمت، بسیار عجله داشت و او تمام مدارک و ادله لازم را ارائه داد تا مجلس سنا او را تأیید کند. با این اقدام، دونالد ترامپ در دیوان عالی ایالات متحده از مزیت های لازم برخوردار خواهد شد. او به این مزیت احتیاج دارد زیرا انتخابات ممکن است از مراکز رای دهی به دادگاه منتقل شود و اقدامات قاضیان در این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. با این تفاسیر، عدم اطمینان در رابطه با آینده امریکا، ریسک زیادی را برای سرمایه گذاران بر روی دلار به همراه خواهد داشت.

در چنین شرایطی هیچ دلیلی برای گران شدن ارز ایالات متحده وجود ندارد و از بعد تکنیکالی میتوان گفت که یک روند صعودی جدید شکل گرفته است که هنوز قوی نیست. بنابراین ، افزایش قیمت یورو نسبت به دلار در ماه های آینده بسیار منطقی به نظر می رسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

فعلی:

فارسی

بقیه زبان‌ها: