جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فهرست مطالب

برای آغاز مسیر ترید، پیشنهاد ما افتتاح حساب دمو و فعالیت بدون ریسک در بروکر ITB است.

نگاهی بر انتخابات آمریکا و تأثیر آن بر بازار (شاخص سهام)

شاخص سهام امریکا

بورس سهام از عدم اطمینان متنفر است و البته انتخابات بزرگترین عدم اطمینان است. بر اساس مطالعه ای از بانک ایالات متحده، از نظر تاریخی، بازار سهام سرعت خود را کم می کند و عملکرد ضعیف تری را در دوره منتهی به انتخابات نشان می دهد. به طور متوسط، بازار سهام در طی سال های انتخابات کمتر از 6 درصد سود در مقایسه با سود سال گذشته 8.5 درصد داشته است.

با این وجود، علی رغم بازده متوسط ​​تر، بازار سهام در طول یک سال انتخابات، عملکرد خوبی داشته است. در هفت دوره انتخابات ریاست جمهوری گذشته، میانگین سود شاخص های اصلی مانند S&P 500 و داو جونز بازدهی مثبت را در شش ماه قبل از روز انتخابات نشان داد. تنها استثنا بحران مالی سال 2008 بود که بورس سهام را کمی قبل از ماه نوامبر لرزاند.

بعد از انتخابات چه اتفاقی می افتد؟ طبق مطالعه بانک ایالات متحده، بازده بورس سهام در سال بعد از انتخابات در مقایسه با سال های دیگر، کمی پایین تر است. جی پی مورگان همچنین کشف کرد که در کوتاه مدت، بازارها بلافاصله پس از انتخاب رئیس جمهور جمهوری خواه واکنش مثبت تری نشان می دهند. احتمالاً به دلیل پیش تصوری که سیاست های جمهوری خواهانه، بازار پسندتر است.

تحلیلگران بانک ایالات متحده همچنین دریافتند که بورس اوراق بهادار با به قدرت رسیدن حزب جدید به طور متوسط ​​حدود 5٪ سود می برد در حالی که با انتخاب مجدد رئیس جمهور فعلی 6.5٪ سود خواهد برد.

نیکولای روسانوف، استاد امور مالی در دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا گفت: “دوره دوم ریاست جمهوری به طور معمول سیاست های ریاست جمهوری قبلی را ادامه می دهد. عدم اطمینان برای پردازش بازارها کمتر است و بنابراین ممکن است به ارزیابی های بالاتر در دوره دوم کمک کند.” با این حال در دراز مدت، اوضاع متفاوت به نظر می رسد. بورس اوراق بهادار به طور متوسط ​​در دوره های ریاست جمهوری دموکرات ها بسیار بهتر از دوره های جمهوری خواه عمل می کند.

در مورد انتخابات عمومی، نتایج کنگره می تواند بر عملکرد بازار تأثیر بگذارد. کدام حزب کنگره را کنترل می کند مساله مهمی است. با این حال، تاریخ نشان داده است که بازار تحت یک کنگره تقسیم شده عملکرد بهتری دارد، زیرا احتمال تغییرات شدید سیاست کمتر است.

آنچه که به احتمال زیاد وجود دارد نحوه برگزاری انتخابات سال 2020 به شدت تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. روسانوف گفت: “من فقط عدم اطمینان بیشتری را در پیش رو می بینم زیرا پیچیدگی در نتیجه این انتخابات احتمالاً نزدیك خواهد بود و نتیجه برای مدتی طولانی حل نخواهد شد و کار را برای سرمایه گذاران با چشم انداز بلند مدت سخت خواهد کرد.

stock thinking

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا

زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید