انتخابات آمریکا و بازار طلا

نگاهی بر انتخابات آمریکا و تأثیر آن بر بازار (بورس)

بورس جهانی پس از انتخابات

در حالی که سقوط دلار در بازارهای جهانی ادامه دارد بعضی از کارشناسان معتقدند با پیروزی ترامپ، دلار دوباره جان می گیرد. به گزارش کاماپرس، با اینکه جو بایدن نامزد ریاست جمهوری آمریکا در نظر سنجی ها از ترامپ پیش افتاده اما بعضی از کارشناسان به معامله گران توصیه کرده اند که خیلی به پیروزی او امیدی نیست و ممکن است مثل دور قبل دوباره ورق به نفع ترامپ برگردد و او به عنوان رئیس جمهور منتخب معرفی شود.
بر همین اساس بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش‌بینی کرده است پیروزی غیرمنتظره دونالد ترامپ در انتخابات پیش رو می‌تواند بورس آمریکا و دلار را مثبت کند.

این پیش‌بینی با توجه به روند بورس آمریکا پس از سال ۲۰۱۶ انجام شده است. به گزارش فارس کارشناسان جی پی مورگان می‌گویند که توقع پیروزی ترامپ این انتظار را ایجاد می‌کند که در کنار بهبود اوضاع بورس آمریکا شاهد کاهش ارزش ارزهای آسیایی و افت بورس‌های آسیایی که به فضای بین‌الملل وابسته هستند،‌ باشیم.
آنها می‌گویند پیروزی ترامپ ارزش دلار را هم بالا خواهد برد. در حالی که نتایج نظرسنجی‌ها و پیش‌بینی‌ها از پیروزی بایدن حکایت دارند اما کارشناسان یادآور می‌شوند که چگونه ترامپ در سال ۲۰۱۶ کارشناسان و بازارهای مالی را شوکه کرد و با کنار زدن کلینتون دموکرات پیروز انتخابات شد.

از طرف دیگر بعضی از کارشناسان نه تنها روی پیروزی بایدن حساب کردند بلکه پیش بینی کردند در این انتخابات نمایندگان دموکرات در سنا هم رای آورده و این مجلس را هم از آن خود کنند.
در آخرین هفته از کمپین‌های انتخاباتی آمریکا، نظرسنجی‌ جدید یاهو نیوز یوگاو نشان می‌دهد جو بایدن بیشترین حد پیشتازی مقابل دونالد ترامپ را به دست آورده است. این فاصله ۱۲ درصدی، چهار برابر بزرگتر از پیشتازی ملی هیلاری کلینتون مقابل ترامپ در همین برهه زمانی در ۲۰۱۶ است. این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۵۴ درصد از رای‌دهندگان احتمالی یا به جو بایدن دموکرات رای داده‌اند یا قصد دارند روز انتخابات به او رای بدهند. تنها ۴۲ درصد از رای‌دهندگان احتمالی گفتند که به ترامپ رای می‌دهند.

تحلیل بنیادی در بازار فارکس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

فعلی:

فارسی

بقیه زبان‌ها: