ترامپ و کمک مالی کووید ۱۹

دونالد ترامپ و مذاکرات لایحه‌ی کمکی مالی کووید 19

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا می‌گوید به مذاکرات بر سر لایحه کمک مالی کووید-۱۹ پایان می‌دهد و بعد از انتخابات آن را از سر خواهد گرفت!

ترامپ بعد از ترک بیمارستان، در حساب توئیتری خود اعلام کرد که پس از پیروزی در انتخابات، لایحه بسته محرک مالی را تصویب خواهد کرد. پس از توئیت دونالد ترامپ، سهام امریکا با ریزش مواجه شد. مذاکرات میان نانسی پلوسی، رئیس دمکرات مجلس نمایندگان، و استیون منوچین وزیر دارایی در جریان بود. دو حزب امیدوار بودند که پیش از انتخابات یک بسته دیگر کمک های مالی را تصویب شود اما به نظر می رسد توییت دونالد ترامپ این چشم انداز را بسته باشد. ترامپ در توییت خود ناکامی مذاکرات را به پلوسی نسبت داد و گفت که او به دنبال یک بسته ۲.۴ تریلیون دلاری “برای نجات مالی ایالات دموکرات است که بد اداره می شوند و پر از جرایم هستند”. او گفت در مقابل تصویب کمکی ۱.۶ تریلیون دلاری را پیشنهاد کرده اما خانم پلوسی “با حسن نیت مذاکره نمی کند”. او افزود: “من درخواست آنها را رد می کنم، و به آینده کشور نگاه می کنم.” آقای ترامپ اضافه کرد که به میچ مکانل، رهبر اکثریت سنا، دستور داده بود تلاش هایش را بر ورود کنی­برت به دیوان عالی متمرکز کند. با مرگ قاضی دیوان عالی، روت بیدر گینزبرگ، اکنون یکی از ۹ کرسی این دیوان خالی مانده است و آقای ترامپ برت که محبوب محافظه کاران اجتماعی است را نامزد این پست کرده است.

تحلیل گرلان هشدار دادند که با تعویق ارائه بسته محرکه مالی، رشد اقتصادی امریکا متوقف می شود. از طرفی حدودی نیمی از کسانی که در پی بیماری کرونا، کار خود را از دست داده اند به کار خود بازگشته اند اما هنوز، 10 میلیون نفر بیکار هستند. جرومی پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، روز سه شنبه در سخنانی نسبت به عواقب ناخوشایند کم کاری سیاست گذاران و افت بیشتر سرعت روند بهبود اقتصادی هشدار داد. مذاکرات دو حزب درحالی ناکام می ماند که بودجه مزایایی که کنگره قبلا در ارتباط با همه گیری کرونا تصویب کرده بود مدتی است تمام شده است.

اما در مقابل پلوسی در مقابل اظهارات ترامپ ساکت نماند و گفت: “ترامپ خود را نسبت به کشور در ارجحیت قرار داده است. او نگاه تحقیرآمیز خود به علم را نشان داده است. رئیس جمهور به ثروتمندان، میلیاردها دلار تخفیف مالیاتی داده اما از کمک به کودکان فقیر چشم پوشی می کند”. او گفت “کاخ سفید به وضوح دچار هرج و مرج کامل است” و از مقام های دولت آقای ترامپ خواست به توصیه های رئیس بانک مرکزی گوش کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

فعلی:

فارسی

بقیه زبان‌ها: