در مورد ارز SLP چه می‌دانید؟ معرفی راه‌های دریافت رایگان و خرید ارز دیجیتال SLP

طبق آمار سایت یودینس (udonis)، تعداد گیمرهای بازی‌های کریپتویی در پایان سال 2022 از مرز 37 میلیون نفر عبور کرد!

 تلفیق صنعت گیمینگ با فناوری بلاک‌چین عمر کوتاهی دارد. در سال‌های ابتدایی ساخت بازی‌های کریپتویی نیز بسیاری از بازی‌ها چندان جلب توجه نکردند، اما بعد از سال 2020، شاهد جهشی نسبی در تعداد بازی‌های بلاک‌چینی در صنعت کریپتو بودیم؛ طوری که در سال 2023، ارزش بازار بازی‌های کریپتویی از مرز 4.6 میلیارد دلار عبور کرد.

بدون تردید اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) یکی از 3 بازی برتر مبتنی بلاک‌چین است. آمارها نشان می‌دهند که در سال 2022 روزانه بیش از 2.7 میلیون گیمر در این بازی حضور فعال داشته‌اند. ارز «SLP» یکی از توکن‌های اختصاصی این بازی است که به‌عنوان پاداش به گیمرها پرداخت می‌شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی ارز دیجیتال SLP و ویژگی‌ها و کاربرد‌های آن بپردازیم. پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

در مورد ارز اسموث لاو پوشن (Smooth Love Potion) چه می‌دانید؟ 

اکسی اینفینیتی یک مدل بازی مبتنی بر کسب درآمد (Play to Earn) به‌شمار می‌رود؛ یعنی می‌توانید با پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز مراحل این بازی، درآمد کسب کنید. 

اسموث لاو پوشن (Smooth Love Potion) نام کامل یکی از توکن‌های بومی بازی اکسی اینفینیتی است و با نماد معاملاتی SLP شناخته می‌شود. ارز SLP به‌عنوان پاداش در اختیار گیمرهایی قرار می‌گیرد که مراحل بازی را با موفقیت پشت سر می‌گذارند. 

ارز اسموث لاو پوشن در بستر بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی شد و یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC20 است. ارز دیجیتال SLP در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال قابل معامله است و گیمر‌ها می‌توانند با فروش ارز slp در صرافی‌ها، درآمد خود را نقد کنند.  

 

مدل بازی اکسی اینفینیتی چگونه است و چگونه می‌توانیم SLP به دست بیاوریم؟

 

اکسی اینفینیتی به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های بلاک‌چینی با مدل Play to Earn طراحی شده است. در این بازی هر گیمر نیاز به خرید اکسی (Axie) برای پیش بردن مراحل بازی دارد. اکسی‌ها کاراکترهایی در بازی‌اند که در قالب حیوان خانگی در بازی وجود دارند. نکته مهم درباره اکسی‌ها این است که گیمرها می‌توانند آن‌ها را پرورش داده و مهارت‌های آن‌ها را تقویت کنند. 7 مرحله برای پرورش هر اکسی در بازی تعریف شده است که در ادامه بیشتر در این زمینه توضیح می‌دهیم.

بازی اکسی اینفینیتی شبیه به بازی معروف پوکمون (Pokemon) طراحی شده است؛ دو شیوه اصلی برای اجرای بازی به‌صورت «مبارزه محور» و «ماموریت محور» در نظر گرفته شده است. برای شروع بازی باید حداقل 3 اکسی از فروشگاه اختصاصی اکسی اینفینیتی خریداری کنید. توجه داشته باشید که هر اکسی در واقع نوعی توکن NFT یا غیر مثلی به‌شمار می‌رود. 

بعد از خرید اکسی می‌توانید ماموریت‌هایی که به‌صورت روزانه برای شما در بازی تعریف می‌شوند را انجام دهید. علاوه بر این می‌توانید در مبارزه‌های بازی با سایر گیمرها شرکت کنید. هر چه اکسی خود را در سطح بالاتری پرورش دهید، شانس شما برای موفقیت در مبارزات و انجام ماموریت‌ها افزایش پیدا کرده و به‌همان نسبت احتمال درآمدزایی‌تان نیز بالاتر می‌رود.

Slp
Slp

کاربرد ارز  دیجیتال slp چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، ارز slp یکی از توکن‌های کاربردی در بازی اکسی اینفینیتی است. پاداش پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز ماموریت‌ها و مبارزات در قالب این ارز دیجیتال به گیمر‌ها پرداخت می‌شود. بسته به اینکه در چه سطحی از بازی قرار دارید، پاداش‌های شما متغیر خواهد بود. به‌عنوان مثال، حداکثر پاداش روزانه برای انجام موفق ماموریت‌ها، 25 توکن slp و برای مبارزات، چیزی بین 1 تا 21 توکن slp است.

دقت داشته باشید که اوایل ورود به بازی نمی‌توانید خیلی روی درآمدزایی از طریق آن حساب کنید، زیرا ابتدا باید با پشت سر گذاشتن مراحل مختلف، سطح خود را ارتقا دهید. به‌عنوال مثال، با پشت سر گذاشتن 15 مرحله از بازی شاید تنها 100 ارز slp دریافت کنید، اما با گذشت زمان می‌توانید درآمد روزانه خود را در بازی افزایش دهید.  

شما می‌توانید پس از 3 روز، پاداش‌های خود را به‌ یک صرافی ارز دیجیتال منتقل کرده و آن را تبدیل کنید و یا به فروش برسانید. علاوه بر آن می‌توانید از ارز دیجیتال slp برای پرورش اکسی‌ها نیز استفاده کنید. همان‌طور که اشاره کردیم، امکان پرورش اکسی‌ها تا 7 مرحله وجود دارد. مقدار ارز slp که برای هر مرحله لازم است بپردازید، به‌شرح زیر است:

 •       مرحله اول: 100 توکن
 •       مرحله دوم: 200 توکن
 •       مرحله سوم: 300 توکن
 •       مرحله چهارم: 500 توکن
 •       مرحله پنجم: 800 توکن
 •       مرحله ششم: 1300 توکن
 •       مرحله هفتم: 2100 توکن

توسعه دهندگان بازی اکسی اینفینیتی، سقف عرضه‌ای برای توکن slp در نظر نگرفته‌اند و تعداد توکن‌ای اس ال پی بی نهایت در نظر گرفته شده است، اما در عین حال هر کاربری که از این توکن برای پرداخت هزینه‌های خود در فروشگاه اکسی اینفینیتی استفاده می‌کند، به‌نوعی در فرآیند توکن‌سوزی آن شرکت می‌کند؛ چرا که توکن‌های خرج شده، سوزانده و  از دسترس خارج می‌شوند.

 

بنیان‌گذاران بازی اکسی اینفینیتی چه کسانی هستند؟

بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) در سال 2018 توسط یک شرکت توسعه نرم افزاری مستقر در ویتنام با نام اسکای مسیو (Sky Massive) راه‌اندازی شد. در مجموع 25 نفر بر روی پروژه اکسی اینفینیتی کار می‌کنند. در بین آن‌ها چهار نفر نقش راهبردی دارند که عبارتند از:

 • ترانگ انگوین (Trung Nguyen): مدیر عامل 
 • الکساندر لارسن (Aleksander Larsen): مدیر ارشد عملیاتی 
 • تو دوان (Tu Doan): طراح بازی 
 • جفری زیرلین (Jeffrey Zirlin): مدیر توسعه بازی 

 

نگاهی به نمودار قیمتی ارز slp

بد نیست که در این قسمت نیم‌نگاهی به نمودار قیمت ارز slp هم بیندازیم. در تصویر زیر نمودار ارز دیجیتال slp را مشاهده می‌کنید. این توکن در زمان عرضه حدود 0.1 دلار قیمت داشت. در میانه سال 2021 شاهد افزایش قیمت این توکن تا سقف تاریخی خود یعنی 0.36 دلار بودیم. پس از آن روند نزولی سنگین و طولانی مدتی در این ارز دیجیتال حاکم شده است و تا به امروز که در حال نگارش این مقاله هستیم، یعنی در سه ماهه سوم سال 2023، این نزول ادامه داشته است. در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز SLP برابر 0.0014 دلار است.

Slp
Slp

همان‌طور که اشاره کردیم، سقف عرضه برای این توکن در نظر گرفته نشده است، اما در حال حاضر بیش از 41 میلیارد توکن SLP در بازار در گردش است. افزایش عرضه این توکن در صرافی‌ها، یکی از دلایل افت قیمت آن به‌حساب می‌آید. 

به‌نظر می‌رسد که توسعه دهندگان بازی اکسی اینفینیتی مدل مناسبی را برای توزیع پاداش‌ها انتخاب نکرده‌اند، چرا که امروز ارزش این توکن در مقایسه با زمان عرضه اولیه بیش از 90 درصد کاهش یافته است. با تداوم این وضعیت آینده‌ی ارز SLP چندان روشن نخواهد بود. باید منتظر ماند و دید که آیا تیم توسعه دهنده‌ی ارز دیجیتال اسموث لاو پوشن راه‌حلی برای چالش فعلی خود دارد یا خیر.

 

جمع‌بندی

در این مقاله از بلاگ‌ آی تی بی،  بررسی کردیم که ارز اسموث لاو پوشن چیست و چه کاربردهایی دارد. این ارز دیجیتال به‌عنوان یک توکن کاربردی برای بازی اکسی اینفینیتی شناخته می‌شود و امروزه با چالش‌های جدی روبه‌رو است. افت قیمت شدید این رمز‌ارز، نقطه ضعف مهمی برای این بازی‌ بلاک‌چینی محبوب به‌شمار می‌رود. 

شما تجربه‌ی بازی اکسی اینفینیتی را دارید؟ به‌نظر شما توسعه دهندگان این بازی چه راهکاری برای برون‌رفت از بحران فعلی در قیمت ارز SLP دارند؟

 

سوالات متداول

 1. ارز SLP در بستر کدام بلاک‌چین راه‌اندازی شده است؟

ارز دیجیتال اسموث لاو پوشن SLP یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 است و بر بستر بلاک‌چین اتریوم قرار گرفته است.

 

 1. کاربرد ارز SLP چیست؟

در بازی اکسی اینفینیتی پاداش گیمرها در قالب توکن اسموث لاو پوشن پرداخت می‌شود. در ضمن از این ارز در صرافی‌ها برای خرید و فروش و کسب سود نیز استفاده می‌شود.

 

 1. سقف عرضه ارز SLP چقدر است؟ 

توسعه دهندگان این ارز دیجیتال، سقف عرضه‌ای برای آن در نظر نگرفته‌اند. در زمان نگارش، این مقاله بیش از 41 میلیارد توکن اسموث لاو پوشن در گردش است. 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

فعلی:

فارسی

بقیه زبان‌ها: